Zalety leasingowania ruchomości

Leasing jest bardzo popularną formą finansowania wielu ruchomości, jak i nieruchomości, które wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa. Najczęściej leasinguje się samochody dostawcze, maszyny rolnicze, sprzęt budowlany, maszyny do obróbki metali, maszyny do produkcji tworzyw sztucznych, maszyny dla przemysłu spożywczego, jak i wózki widłowe.

Firmy szczególnie na początku działalności w określonej branży nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu bankowego, który pokryłby koszty zakupu określonych dóbr materialnych, zatem banki wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, oferują możliwość finansowania poprzez leasing. Jednak, aby móc otrzymać leasing należy wpłacić opłatę początkową, której suma zależy od oceny sytuacji kredytowej, zatem może wynosić od 0 do nawet 45%. Następnie ustalane są raty, których wysokość zależy od czasu leasingowania. Po ich spłaceniu istnieje możliwość wykupienia np. maszyny rolniczej za 1% wartości rynkowej.

Leasingowanie ma wiele zalet. Przed…
więcej...
  • 0

Kilka pomysłów na reklamę przedsiębiorstwa w sieci

Reklama firmy w internecie nie musi kosztować majątku. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy mają ograniczony budżet. Pamiętajmy, że nie istnieje sprawdzona metoda na sukces. Wynika to z faktu, że każdy biznes jest zupełnie inny. Nie może wzorować się na konkurencyjnych przedsiębiorstwach. O wiele lepiej jest opracować własną kampanię marketingową, która przyniesie najszybsze, a zarazem najlepsze efekty. Wizytówki w katalogach branżowychKatalogi branżowe to zbiór przedsiębiorstw, które funkcjonują w danym regionie. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla tych, którzy świadczą usługi lokalnie. W ten sposób możemy dotrzeć do potencjalnych klientów z konkretnego regionu. Każda wizytówka powinna być unikalna. Nie należy więc kopiować treści, gdyż zostanie to źle odebrane przez wyszukiwarkę. W ten sposób zmniejszymy naszą szansę na wysoką pozycję w Google.Zakładka "O nas"Wiele przedsiębiorstw nie zamieszcza na stronie informacji na swój temat. To wielki błąd. Dobrze jest…
więcej...
  • 0

Wpis do ewidencji, zakladanie działalności

Założenie działalności gospodarczej może być bardzo ciekawym wyzwaniem. Interesujący Biznesplan i zbadanie potrzeb rynku pozwoli osiągnąć przychody. Zakładanie firmy nie jest trudne, ale warto się do tego odpowiednio przygotować.Plan działania Najlepiej jest zacząć od przemyślenia strategii firmy i sposobie docierania do klientów, w kolejnym kroku wybieramy formę prawną działalności oraz sposób jej opodatkowania. Zależy on od rodzaju wykonywanej działalności. Jeśli w trakcie jej trwania okaże się że forma którą wybraliśmy jest nieopłacalna, możemy zmienić ją na inną do 20 stycznia każdego roku. Działalność gospodarczą zakładamy wpisując się do rejestru działalności (CEIDG). Poprawnie wypełniony wniosek trafia do Ministerstwa przedsiębiorczości, a następnie do Urzędu Skarbowego, ZUSu i GUS-u.Teraz przychodzi czas na założenie firmowego konta. Najprawdopodobniej będziemy chcieli promować swoją działalność od tej pory mamy ku temu wiele możliwości. Dobrze je zbudować pozytywny wiz…
więcej...
  • 0