Leasing jest bardzo popularną formą finansowania wielu ruchomości, jak i nieruchomości, które wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa. Najczęściej leasinguje się samochody dostawcze, maszyny rolnicze, sprzęt budowlany, maszyny do obróbki metali, maszyny do produkcji tworzyw sztucznych, maszyny dla przemysłu spożywczego, jak i wózki widłowe.

Firmy szczególnie na początku działalności w określonej branży nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu bankowego, który pokryłby koszty zakupu określonych dóbr materialnych, zatem banki wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, oferują możliwość finansowania poprzez leasing. Jednak, aby móc otrzymać leasing należy wpłacić opłatę początkową, której suma zależy od oceny sytuacji kredytowej, zatem może wynosić od 0 do nawet 45%. Następnie ustalane są raty, których wysokość zależy od czasu leasingowania. Po ich spłaceniu istnieje możliwość wykupienia np. maszyny rolniczej za 1% wartości rynkowej.

Leasingowanie ma wiele zalet. Przede wszystkim raty są niższe, niż w przypadku kredytu, ponadto jeżeli prowadzi się lokal gastronomiczny, płaci się za wynajem oraz dodatkowo jeszcze dochodzi czynsz, przy wyborze leasingu comiesięczna kwota spłaty jest niższa. Również formalności nie nastręczają wielu problemów i można je załatwić bardzo szybko. Leasing dedykowany jest do małych i dużych firm, jedynie należy spełnić jeden określony warunek. Trzeba mieć rachunek bankowy w banku, z którego zamierzamy wziąć leasing. Właśnie na to konto muszą wpływać wynagrodzenia, bądź zyski.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów